Lietuviškai English  
 
 
     
 
Ūkininkui
 
 
Perdirbėjui
 
 
Vartotojui
 
 
   
 
 
NAUJIENOS ir PASVARSTYMAI („Naujienų ir pasvarstymų" archyve - 1023-as blokas)
 
 
TATULOS PROGRAMOS ekologiškų gėrybių mugės - ekologiški produktai (2015-09-07)
 
 
TATULOS PROGRAMA (su FOTO) - ekologiški produktai; VEIKLOS ATASKAITA, už 2011 m.
 
 
Tatulos programos PRANEŠIMAS Europos Komisijos konferencijoje, Briuselyje
 
 
NACIONALINĖS SVEIKATOS TARYBOS METINIS PRANEŠIMAS 2011 (apie „Tatulos“ kryptį 55-56 l.)
 
 
SUnaikinti GALIMA GREITAI, tačiau atkurti prireiks dešimtmečių (valstietis.lt)
 
 
Apie ekologinį ūkininkavimą
 
 
Maisto priedai. Kas slypi už E (papildyta 2008-06-22)
 
 
Tatulos programos SVARBESNI PRANEŠIMAI, t.t. konferencijose ir seminaruose
 
 
Firminė kavinukė „Tatulos programa" Biržuose, Vytauto g. 31 (FOTO)
 
 
PASVARSTYKIME (2006-2015), Skelbimų LENTA, Interneto nuorodos ir kt.
 
 
TEISĖS AKTAI (t.t. ir tie, kurie vėliau buvo pakeisti, panaikinti. Vėliausi - taip pat rubrikoje „Naujienos ir pasvarstymai“)
 
 
NAUJAS Lietuvos ženklas - EKOLOGIŠKIEMS PRODUKTAMS (VIDEO - 15 sek.)
 
 
Leidiniai
 
 
Kontaktai
 
 
Iš spaudos
 
 
Redaktorius, projekto partneriai
 
 
AR Lietuvoje APSIMOKA EKOLOGINIS ūkininkavimas (Žinių radijo laidoje "Raktas"); Ir... Apie VAIKŲ mitybą (Žinių radijas). LAIDOS ATSTATYTOS
 
 
Apie EKOLOGIŠKUS produktus, Žinių radijo laidoje „Raktas" (2007-08-16)-laida dar neatstatyta
 
 
Apie ekologiškus maisto produktus (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Tikslus laikas (šventės, renginiai ir kt.)
 
 
Archyvas: Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė Panevėžyje (2006-09-16) (Video)
 
 
Archyvas: Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė Panevėžyje (2007-09-15) (Video)
 
 
FOTO archyvas: Tatulos programos stende įvairiuose renginiuose svečiuojasi Lietuvos vadovai ir princas Čarlzas
 
 
2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai su FOTO; 2008 metais, vairą iš Tatulos programos, - jau perėmė ŽŪM
 
 
Nuo 2009 m. sausio 1 d. pradėtas taikyti naujas, 2007 m. birželio 28 d. patvirtintas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 834/2007 dėl ekologinės gamybos
 
 
Ekologinio žemės ūkio taisyklės (2015-04-20 Nr.3D-288)
 
 
Žinių radijo žurnalisto Gino Dabašinsko laida apie ekologinę gamybą, ekologiškus maisto produktus, GMO. LAIDA ATSTATYTA
 
 
Kaip atskirti...
 
 
Pokalbis „Prie pietų stalo“ (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Du įdomūs pranešimai (O. Kazlienės ir V. Skulskio), Tatulos programos Teminiame susitikime ( 2011-12-07)
 
 
Dėl nitratų...
 
 
Apie TATULOS programą DVEJOSE laidose „KITOKIA LIETUVA" (VIDEO, TV)
 
 
Ar Lietuvoje nusipirkti kokybiškų maisto produktų – neįmanoma misija? (Žinių radijas).LAIDA ATSTATYTA
 
 
Ar mums atvežamas prastesnės kokybės maistas nei Vakarų Europai? (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Pranešimas (2005 metais) apie Lietuvos pasirengimą diegti nacionalines kokybės schemas
 
 
VšĮ „TATULOS PROGRAMA" SUPAPRASTINTŲ VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TAISYKLĖS (2015 ir 2014 metų)
 
 
     
  Naujienos  
     
 
  2011 10 01

Savaitgalis. Taigi, tradicijos neatsisakykime. Seniai knietėjo pasiūlyti ką tai ukrainietiško (juk daininga tauta...). Taigi, prašom... ČIA

 

***

2011-09-27

 

***

2011-09-30

Mielieji, šį šeštadienį ir sekmadienį (2011 m. spalio 1, 2 d.), - VISI VISI VISI esate kviečiami į Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugę prie Žemės ūkio ministerijos pastato (nuo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pusės), o kitą šeštadienį (2011-10-08), - į Biržus...:

 

***

2011-09-26

Trumpos žinios iš Rusijos Federacijos (parengė: Alina Budrauskaitė, Lietuvos Respublikos ambasados Rusijoje pirmoji sekretorė)... ČIA

 

***

2011-09-25

Sekmadienio vakarui, tradiciškai. Šį kartą tegul jis būna lyriškesnis... ČIA

Nepamirškime pasididinti vaizdą, „pelytę“ užvezdami ekranėlio dešinėje pusėje, žemai... ir spusteldami.

 

***

2011-09-24

... su kuo visus ir sveikinu...

Taigi, šį šeštadienį (2011-09-24) tęsėme Tatulos programos didžiąsias ekologiškų gėrybių rudens muges, kurios jau 17 metų, kai vykdomos pastoviai, ir turi pagrindinį tikslą, - ugdyti visuomenę. Ir ne tik valgytojus, - pagrindinį „Tatulos“ krypties (Lietuvos viso ūkio pertvarkos į ekologinį ūkininkavimą) variklį, bet ypač valdymo, mokslo institucijų visuomenę.

Siekdami viso to, kaip minėjau, mūsų mugėse jau 17 metų, - gerai žinome, kaip yra svarbu turėti ekologiškų maisto produktų valgytoją. Nes nuo to, kaip jis balsuoja/balsuos  pinigine prie prekystalio (ką daro kasdien), - priklauso Lietuvos ekologinio ūkininkavimo (plačiąja prasme) sėkmė. T.y. Lietuvos sėkmė.

Priminsiu, kad Tatulos programa (vykdydama „Tatulos“ kryptį, kuriai jau 24 metai), nuo pirmų savo veiklos dienų pasirūpino kredituoti (ilgalaikiais neprocentiniais ir galingais kreditais) ne tik ekologinių ūkių ūkininkus, kurie kreditų dėka steigė pirmuosius ekologinius ūkius, bet, kadangi ūkininkams garantavome ekologiškų maisto produktų realizavimą, - tuo pačiu metu (1993-1996 metais) kreditavome ir ekologiškų maisto produktų perdirbėjus, kurie tuom paskatinti ėmėsi steigti ekologines įmones.

Kiek vėliau, t.y. 1995 - 1998 metais, tuo pačiu tikslu (siekiant taip pat ugdyti ekologiškų maisto produktų vartotoją), - jau išskleidėme ekologiškų maisto produktų realizavimo galimybes  visuose trijuose lygiuose: Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugėse, nuo 1995 metų; Tatulos programos ekologiškų gėrybių firminėse Ekoagros sertifikuotose parduotuvėse, 1998 metų pradžioje (nuo 1996 m. - dar ne firminėse); ekologiškų maisto produktų skyriuje, viename iš didžiųjų prekybos tinklų, - taip pat 1998 metų pradžioje.

Iki šiol šalyje, Tatulos programa išlieka vieninte Lietuvoje, kuri organizuoja išskirtinai tik ekologiškų maisto produktų realizavimą. Nors dabar šalyje pradėjo veikti gana nemažai parduotuvių, turgelių, kuriuose parduodami ir ekologiški maisto produktai. Tačiau kol kas jose/juose parduodami ir ne ekologiški maisto produktai.    

Tad šiandien labai noriu pasveikinti tuos ekologinių ūkių ūkininkus, kurie atvyksta (tiksliau beveik trisdešimt, iš beveik 2700 šalyje esančių ekologinių ūkių,) į Tatulos programos ekologiškų gėrybių muges,  - kurie kartu su Tatulos programa ugdo, jau 17 metų nuosekliai ugdo ekologiškų maisto produktų vartotoją, valgytoją.

Praėjusį savaitgalį (2011 m. rugsėjo 17 ir 18 d.), tuo klausimu didžiosiose mūsų mugėse dirbome Vingio parke, o šį savaitgalį ir dar kitą - prie Žemės ūkio ministerijos pastato. Žinoma, neskaitant, kad dar keliose vietose Tatulos programos mugės vyksta pastoviai visus metus ar - po pusmetį.

Manau, kad Tatulos programos pakvietimai į šias didžiąsias rudens muges, kaip ir kiekvienais metais, pasiekė daugiau nei tris šimtus tūkstančių vilniečių, tame tarpe visus sostinės vaikų lopšelius, vaikų darželius, mokyklas. Ir kartu apie tai sužino daugiau nei milijonas mūsų šalies gyventojų (nes tai daryti, manome, yra būtina dėl ateities planų, - kai tam atitinkamai yra būtina pakrauti žmonių pasamonę).

Dėkoju, kad į Tatulos programos kvietimus aktyviai atsiliepė vilniečiai ir sostinės svečiai, - į šį mūsų renginį Vingio parke atvyko keli tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių. Šiandien, prie Žemės ūkio ministerijos kiek ir mažiau (juk Vilniuje ir greta jo, vyksta dar keli labai galingi renginiai). Manau, tam taip pat padeda labai gražūs, geri orai.

Žinoma, tos kelios dešimtys Lietuvos ekologinės gamybos ūkininkų, kurie dalyvauja tikslinėje tiesioginėje rinkodaroje, - ekologiškų maisto produktų vartotojo ugdymo darbe, šiandien mugėje pateikia gal ir kelis kartus daugiau ekologiškų maisto produktų nei šiandien reikia vilniečiams (prieš 15 ar 10 metų, vilniečiai ekologiškų maisto produktų Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugėse nupirkdavo bent du kartus daugiau nei pernai ar šiais metais, - matomai tikrų sertifikuotų ekologiškų maisto produktų vilniečiai pastaraisiais metais suvartoja mažiau...). Bet juk čia atvykstama būtent ugdyti žmonių supratimą. O tuomet atsiras ir vartojimas, - plėtros garantas. Juk tik 17 metų šiam darbui skirta, - o tai juk tik mirksnis žmonijos istorijoje. Bet juk jau galime ir pasididžiuoti, kad mūsų šalies ekologinių ūkių ūkininkai jau  sugeba ekologiškų maisto produktų pateikti kelis kart daugiau nei yra jų poreikis, kai ekologiškus maisto produktus pateiki tokiu būdu. Kas manau jau reiškia, kad ekologiškus maisto produktus vartotojui pateikus jam patogiu būdu, jų jau šiandien turime dešimtis kartų daugiau, t.y. išsiugdytų turime jau gal ir dešimtis tūkstančių vilniečių, - tad manau verslas tuo mūsų įdirbiu tikrai pasinaudos (gal tik pradžioje pasinaudodamas dar tuo vartotoju, kuris šiuo klausimu dar nėra pakankamai išprusęs, juk verslas nebūtų verslas. Žinoma, kol dar neturime atsakingo verslo tiek, kiek jo reikėtų...). 

Su kuom visus ir sveikinu...

O sekmadienį (2011-09-25) ir kitą savaitgalį (spalio 1, 2 d.) Tatulos programos ekologiškų gėrybių didžioji rudens mugė, prie Žemės ūkio ministerijos (nuo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pusės) tęsiasi... gyvenimas nestovi vietoje.

Almonas Gutkauskas

 

***

Tatulos programos didžioji rudens ekologiškų gėrybių mugė, prie Žemės ūkio ministerijos, š.m. rugsėjo 24 dienos rytą, - buvo pradėta pasveikinant su gimtadieniu ekologinės gamybos ūkininką, iš Biržų rajono, Tatulos programos pirmininko pirmąjį pavaduotoją, 2008 metų vieną iš penkių pažangiausių Lietuvos ekologinių ūkių šeimininką... (pristatymą dar būtų galima tęsti ir tęsti, - juk vienas iš pirmųjų sertifikavo šalyje ekologinį ūkį...)

VYTAUTĄ ZURBĄ

Šio (2011-09-24) ryto fotografijoje Vytautas Zurba su žmona Angele, Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugėje

  

***

2011-09-23

KVIETIMAS...ČIA

 

***

2011-09-21

Keletas dar padrikų FOTO iš Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugės Vingio parke, 2011 m. rugsėjo 17 d.

Plačiau apie Aleksą Lemaną (paskelbta 2011-09-24)... ČIA

 

 

 

 

Fotografavo: Almonas Gutkauskas

 

***

LANKSTINUKAS APIE TATULOS PROGRAMĄ... ČIA

 

***

Iš mūsų archyvo, pamąstymui... ČIA

 

***

Naujienos ir pasvarstymai (2011-09-17 - 2011-09-19 blokas)...  ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011-09-01 - 2011-09-16 blokas)...   ČIA

 Naujienos ir pasvarstymai (2011-08-10 - 2011-08-31 blokas)...   ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011-07-29 - 2011-08-09 blokas)...   ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011-07-11 - 2011-07-28 blokas)... ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011-07-11 -  2011-07-13 blokas)... ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (Lauko diena...) (2011-07-08)... ČIA 

Naujienos ir pasvarstymai (Lauko diena ir kt.) (2011-07-01-2011-07-07 blokas)... ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011-05-13 - 2011-06-26 blokas) ... ČIA

Reikalo neišpūtėme (Naujienos ir pasvarstymai nuo 2011-06-03 iki 06-10) ...  ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011 m. gegužės 4 d. - gegužės 11 d. blokas)... ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011 m. balandžio 20 d. -gegužės 2 d. blokas)... ČIA

Naujienos ir pasvarstymai (2011 m. balandžio 10 d. -19 d. blokas)... ČIA

 

***

Obuoliai, obuoliukai (I)... ČIA

 

***

Dėl kasos aparatų... ČIA

 

***

Tiesiog paprastas pasvarstymas... ČIA

 

***

Pasvarstykime: Žmonės... (I, II, III-ia dalys) ČIA

 

***

Patys paskutiniausi, 6 pasvarstymai (2011 m. sausio mėn.):

Neaplenkime gal mes, vienos... ČIA

 

*

Apsvaiginta visuomenė... ČIA

 

*

Amžina šlovė kritusiems už Lietuvą ČIA

 

*

Žuvis genda nuo galvos... ČIA

 

*

Bet vežimas dar juk ir nepajudėjo...; Apie prasmę ČIA

 

***

Visos, šios interneto svetainės, Naujienos ČIA

Visi pasvarstymai rubrikoje „Pasvarstykime“ ČIA (būkite atidūs, - kai kurie pasvarstymai čia yra sublokieti į dideles grupes: 40, 36, 10, 4)

 

***

Laisvalaikio metui:

Apie išskirtinės kokybės produktus... ČIA

*

Apie GMO - Tatulos programos neatremiama argumentacija ČIA

*

Apie priedus „E“ ČIA 

***

O mūsų interneto svetainės turinys ČIA

Visi teisės aktai dėl ekologinio žemės ūkio, - šioje svetainėje (atvertę puslapį, turinį žr. kairėje pusėje...) ČIA

 
     
 
atgal
 
 
Copyright 2004, organic.lt
  Adresas: Vytauto g. 38, Biržai
El.paštas:
  Tel.: +370 450 31778
Faksas: +370 450 31778
Born in Idea