Lietuviškai English  
 
 
     
 
Ūkininkui
 
 
Perdirbėjui
 
 
Vartotojui
 
 
   
 
 
NAUJIENOS ir PASVARSTYMAI („Naujienų ir pasvarstymų" archyve - 1023-as blokas)
 
 
TATULOS PROGRAMOS ekologiškų gėrybių mugės - ekologiški produktai (2015-09-07)
 
 
TATULOS PROGRAMA (su FOTO) - ekologiški produktai; VEIKLOS ATASKAITA, už 2011 m.
 
 
Tatulos programos PRANEŠIMAS Europos Komisijos konferencijoje, Briuselyje
 
 
NACIONALINĖS SVEIKATOS TARYBOS METINIS PRANEŠIMAS 2011 (apie „Tatulos“ kryptį 55-56 l.)
 
 
SUnaikinti GALIMA GREITAI, tačiau atkurti prireiks dešimtmečių (valstietis.lt)
 
 
Apie ekologinį ūkininkavimą
 
 
Maisto priedai. Kas slypi už E (papildyta 2008-06-22)
 
 
Tatulos programos SVARBESNI PRANEŠIMAI, t.t. konferencijose ir seminaruose
 
 
Firminė kavinukė „Tatulos programa" Biržuose, Vytauto g. 31 (FOTO)
 
 
PASVARSTYKIME (2006-2015), Skelbimų LENTA, Interneto nuorodos ir kt.
 
 
TEISĖS AKTAI (t.t. ir tie, kurie vėliau buvo pakeisti, panaikinti. Vėliausi - taip pat rubrikoje „Naujienos ir pasvarstymai“)
 
 
NAUJAS Lietuvos ženklas - EKOLOGIŠKIEMS PRODUKTAMS (VIDEO - 15 sek.)
 
 
Leidiniai
 
 
Kontaktai
 
 
Iš spaudos
 
 
Redaktorius, projekto partneriai
 
 
AR Lietuvoje APSIMOKA EKOLOGINIS ūkininkavimas (Žinių radijo laidoje "Raktas"); Ir... Apie VAIKŲ mitybą (Žinių radijas). LAIDOS ATSTATYTOS
 
 
Apie EKOLOGIŠKUS produktus, Žinių radijo laidoje „Raktas" (2007-08-16)-laida dar neatstatyta
 
 
Apie ekologiškus maisto produktus (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Tikslus laikas (šventės, renginiai ir kt.)
 
 
Archyvas: Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė Panevėžyje (2006-09-16) (Video)
 
 
Archyvas: Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė Panevėžyje (2007-09-15) (Video)
 
 
FOTO archyvas: Tatulos programos stende įvairiuose renginiuose svečiuojasi Lietuvos vadovai ir princas Čarlzas
 
 
2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai su FOTO; 2008 metais, vairą iš Tatulos programos, - jau perėmė ŽŪM
 
 
Nuo 2009 m. sausio 1 d. pradėtas taikyti naujas, 2007 m. birželio 28 d. patvirtintas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 834/2007 dėl ekologinės gamybos
 
 
Ekologinio žemės ūkio taisyklės (2015-04-20 Nr.3D-288)
 
 
Žinių radijo žurnalisto Gino Dabašinsko laida apie ekologinę gamybą, ekologiškus maisto produktus, GMO. LAIDA ATSTATYTA
 
 
Kaip atskirti...
 
 
Pokalbis „Prie pietų stalo“ (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Du įdomūs pranešimai (O. Kazlienės ir V. Skulskio), Tatulos programos Teminiame susitikime ( 2011-12-07)
 
 
Dėl nitratų...
 
 
Apie TATULOS programą DVEJOSE laidose „KITOKIA LIETUVA" (VIDEO, TV)
 
 
Ar Lietuvoje nusipirkti kokybiškų maisto produktų – neįmanoma misija? (Žinių radijas).LAIDA ATSTATYTA
 
 
Ar mums atvežamas prastesnės kokybės maistas nei Vakarų Europai? (Žinių radijas)-laida dar neatstatyta
 
 
Pranešimas (2005 metais) apie Lietuvos pasirengimą diegti nacionalines kokybės schemas
 
 
VšĮ „TATULOS PROGRAMA" SUPAPRASTINTŲ VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TAISYKLĖS (2015 ir 2014 metų)
 
 
     
  2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai su FOTO; 2008 metais, vairą iš Tatulos programos, - jau perėmė ŽŪM  
     
 

2007-09-17

SVARBUS PRANEŠIMAS APIE PAŽANGIAUSIUS

LIETUVOS EKOLOGINĖS GAMYBOS ŪKIUS ir FOTO

Šiandien įvyko konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos paskutinis posėdis.

Šiame vertinimo komisijos posėdyje buvo išsamiai aptarti vertinimo komisijos aplankyti Lietuvos ekologinės gamybos ūkiai ir, svarbiausiai, vadovaujantis Žemės ūkio ministro bei minėtos vertinimo komisijos nuostatais, išrinktas pažangiausias Lietuvos ekologinės gamybos ūkis bei bei 2-ąją, 3-iąją, 4-ą ir 5-ą vietą užėmusieji ekologiniai ūkiai.

Lietuvos pažangiausias ekologinės gamybos ūkis pripažintas Felikso Vaitelio, iš Pernaravos kaimo, Kėdainių rajono (8-687 57418).

Antros vietos laimėtojas - Vaidutės Stankevičienės ekologinės gamybos ūkis, iš Parovėjos kaimo, Biržų rajono (8-624 44454).

Trečiosios vietos laimėtojas - Edmundo Henriko Jastramsko ekologinės ūkis iš Šventežerio kaimo, Lazdijų rajono (8-318 44789).

Ketvirtosios vietos laimėtojas - Romualdo Mančo ekologinės gamybos ūkis, iš Kentrių kaimo, Pagėgių rajono (savivaldybės) (8-698 33841).

Penktosios vietos laimėtojas - Valerijos Birutės Žiogienės ekologinės gamybos ūkis, iš Kiškėnų kaimo, Klaipėdos rajono (8-659 59341).

Sveikiname Feliksą Vaitelį - Lietuvos pažangiausio ekologinės gamybos ūkio ūkininką ir visų penkių Lietuvos pažangiausių ekologinės gamybos ūkių ūkininkus.

Linkime Jums, Jūsų šeimoms, Jūsų pagalbininkams tolimesnės visokeriopos sėkmės. 

Konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos vardu, komisijos pirmininkas                                                                     Almonas Gutkauskas

***

VšĮ „Tatulos programa“

ATASKAITA (4 atsakaitos priedas Žemės ūkio ministerijai)

apie priemonės

Lauko dienų – apžiūrų ciklo „Pažangus ekologinis ūkis“

įvykdymo rezultatus

(pagal sutartį su Žemės ūkio ministerija)

 

  1. Praėjusiais (2006 m.) ir šiais metais (2007 m.) pasitarimuose, seminaruose, konferencijose, o taip pat įvairiuose susitikimuose reiškiama daug priekaištų ekologinės gamybos ūkiams. Priekaištaujama, kad dalyje ekologinės gamybos ūkių, nors jie ir gauna didelę ES paramą (kompensacines išmokas), nesugebama pamaitinti dirvožemio, subalansuoti maisto medžiagas (NPK), išsaugoti dirvožemyje maisto medžiagas, neapsaugo augalus nuo ligų ir kenkėjų. T.y nėra išvystę ekologinio ūkio, neužaugina kokybiškų ekologiškų produktų . Šie priekaištai jau labai pakenkė geriems ekologinės gamybos ūkiams, Lietuvos pertvarkos į ekologinę gamybą organizatoriams. Pirmiausiai formuojant žemės ūkio politiką 2007-2013 metais. Todėl Tatulos programa dar 2007 m. pačioje pradžioje Žemės ūkio ministerijos vadovybei (dr. Virginijai Žostautienei) pasiūlė variantą, pagal kurį, siekiant išsiaiškinti situaciją, nebūtų gąsdinami ekologinių ūkių ūkininkai kokiais tai papildomais tikrinimais, nepasitikėjimu jais, o būtų paskelbtas konkursas, siekiant išsiaiškinti 2007 m. Lietuvos pažangiausius ūkius.. O norint tai išsiaiškinti, kartu susipažintume ir su Lietuvos ekologinės gamybos ūkiais. Po to Tatulos programa pateikė atitinkamą paraišką ir ministerijoje nustatyta tvarka paraiška buvo patenkinta (žr. 2007 m. kovo 8 d. įsakymą Nr. 3D-108 (pagal galiojančią tvarką, tuomet darbus pagal pateiktą paraišką galima pradėti – nelaukiant kuomet bus sudaroma sutartis).
  2. O jau po to, Žemės ūkio ministrė įsakymu (2007 m. liepos 3 d. 3D-319), patvirtino vertinimo komisiją bei vertinimo nuostatus.
  3. Pirmajame konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos posėdyje buvo išrinktas komisijos pirmininkas ir atsakingoji sekretorė (atitinkamai Almonas Gutkauskas ir Rasa Karklelienė).
  4. Antrajame konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos posėdyje buvo aptartos: užduotys autoriniam darbui (autorinės sutartys su komisijos nariais  buvo sudarytos 2007 m. liepos 27 d. (sutartys nebuvo sudarytos su komisijos tais nariais, kurie atstovavo Žemės ūkio ministeriją, Tatulos programą); užduoties vykdymo scenarijus (terminas iki kurio Ekoagros turi atlikti pirminį vertinimą; patvirtinti komisijos nariai - apskričių koordinatoriai; lauko dienų – apžiūrų grafikas).
  5. Pagal patvirtintą 4 punkte minėtą grafiką konkurso komisija duomenis iš Ekoagros apie pirmojo etapo laimėtojus gavo iki liepos 24 d. Sudarius minėtą autorinę sutartį buvo parengti vertinimo kriterijai bei rugpjūčio 1-14 d. atliekamos kitos minėtos autorinės sutarties užduotys, t.y. buvo atliekamos lauko dienos – apžiūros, dvidešimt keturiuose (24) į antrąjį etapą atrinktuose ekologinės gamybos ūkiuose, visose dešimtyje Lietuvos apskričių.  
  6. Trečiajame konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos posėdyje buvo tęsiamas autorinis darbas. Pagal sukurtą vertinimo lentelę, buvo įvertinti lauko dienose – apžiūrose lankyti ekologinės gamybos ūkiai bei išrinktas 2007 m. Lietuvos pažangiausias ekologinės gamybos ūkis bei 2,3,4,5 vietas užėmę Lietuvos ekologinės gamybos ūkiai.
  7. Informacija apie vertinimo komisijos išrinktus 2007 m. Lietuvos penkis pažangiausius ekologinius ūkius buvo patalpinta du kartus laikraštyje „Ūkininko patarėjas“, kituose laikraščiuose, žurnaluose, žiniasklaidos pranešimuose. Taip pat parengėme konkurso vertinimo komisijos trečiojo posėdžio protokolo išrašą ir jį padauginę bei įrėminę tam skirtame viešame pagerbime (2007-11-28) Crowne Plaza viešbutyje įteikėme 2007 metų Lietuvos penkių pažangiausių ekologinių ūkių ūkininkams (manėme, kad tai yra efektingiau nei brošiūra).

Pastaba. Visi konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ vertinimo komisijos protokolai ir jų priedai, t.t. visos 24 ekologinių ūkių vertinimo lentelės yra Tatulos programos atitinkamose bylose. Taip pat medžiaga nurodyta šios ataskaitos 7 p. (medžiaga žiniasklaidoje).

 

Direktorius,

Tarybos pirmininkas                                                Almonas Gutkauskas

 

 

ZUM.2007.Ataskaita.PEU.20071217.doc 

 

Papildoma informacija. 2007  ir sekančių metų Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai du metus negali dalyvauti šiame konkurse (tad savotiškai jie tokį - Lietuvos pažangiausio ekologinio ūkio vardą įgauna trims metams).*

Apie 2007 m. Lietuvos pažangiausius ekologinius ūkius buvo taip pat atkreiptas dėmesys ir rubrikoje „Pasvarstykime“ (minėtoje rubrikoje žr. 28 pasvarstymą):http://www.organic.lt/lt/pages,id.399

2007 metų Lietuvos pažangiausių ekologinės gamybos ūkių ūkininkai su tuometine Žemės ūkio ministre prof. Kazimiera Prunskiene ir šios ministerijos Kokybės politikos departameto direktoriumi Sauliumi Jasiumi. Iš kairės: tatulietė Vaidutė Stankevičienė (II-oji vieta), Edmundas Henrikas Jastramskas (III-ioji vieta), Valerija Birutė Žiogienė (III-ioji vieta), Feliksas Vaitelis (I-oji vieta). Romualdas Mančas (IV-oji vieta) negalėjo atvykti į šventę, tad jo nuotraukoje nėra

***

2008 m.

2008 metais, Lietuvos pažangiausių ekologinių ūkių konkurso vairą iš Tatulos programos perėmė Žemės ūkio ministerija (komisijos pirmininkė viceministrė Virginija Žoštautienė).

2008 M. Lietuvos pažangiausi ūkiai. Protokolas

 

2008 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai.FOTO (norint pažiūrėti fotografiją - ties ja paspausti „pelytę“)

Tarp šešių 2008 metais Lietuvos pažangiausių ekologinių ūkių (iš beveik trijų tūkstančių), dvi tatuliečių - biržiečių šeimos: Giedrikų ir Zurbų

***

2009 m.

2009 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai. Plačiau>>

 

***

2010 m.

2010 m. Lietuvos pažangiausi ekologiniai ūkiai  (atvertus puslapį, žr. žemiau...)Plačiau>>

 

 
 
 
 
Atgal     Į viršų
 
Copyright 2004, organic.lt
  Adresas: Vytauto g. 38, Biržai
El.paštas:
  Tel.: +370 450 31778
Faksas: +370 450 31778
Born in Idea